SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

DZIEŃ GÓRNIKA

W dniu 04.12.2015 w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Górnika. Zaproszeni do przedszkola goście pojawili się w strojach górniczych. Zaprezentowali wszystkim dzieciom jak wygląda typowy strój galowy,  na uroczystości związane z obchodami Święta Górnika, ubranie, które zakłada górnik do codziennej pracy oraz niezbędne narzędzia, którymi się posługuje. Dzieci miały również okazję nauczyć się kilka słów, którymi na co dzień posługują się górnicy. Wszystkie dzieci miały na głowach kolorowe czapki (dziewczynki kolorowe wianki, a chłopcy czapki górnicze).Każda grupa przygotowała dla naszego gościa niespodzianki. Dzieci bardzo pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce górniczej.
Na koniec przedstawiciele poszczególnych grup brali udział w konkursie wiedzy, a pytania zadawane przez górnika nie sprawiły dzieciom żadnego kłopotu. Po rozdaniu nagród nasi goście otrzymali własnoręcznie wykonane laurki i podziękowania za przybycie do naszego przedszkola
.